Новости
здоровья
Мнения
пользователей

Як довго не росте волосся після лазерної епіляції і від чого це залежить

19 августа 2022 г.

Небажаний ріст волосся на окремих ділянках тіла стає проблемою для багатьох жінок. Завдяки сучасним технологіям цей косметичний дефект можна усунути з високою ефективністю, використовуючи лазерну епіляцію.

Цей метод дозволяє досягти очікуваного результату на 100%, тобто видалити все волосся на тривалий проміжок часу. Але ці маніпуляції необхідно періодично повторювати, оскільки пов'язані з фізіологією волосся.

Життєвий цикл росту волосся

Лазерна епіляція волосся є косметичною процедурою, спрямованою на руйнування волосяної цибулини та пігменту за допомогою променя лазера, що подається спеціальним апаратом. Зруйнувавши клітинну структуру волосся, процедура забезпечує відсутність їх росту в майбутньому. Максимальний ефект гладкості та ніжності шкіри можна буде отримати лише після проходження повного курсу епіляції. Це пов’язано з особливостями росту волосся.

laser hair removal

Людське волосся у своєму розвитку проходить 3 фази, які діляться на:

  • анаген - період активного росту волосся та продукування пігменту, за рахунок якого його стрижень чітко виділяється на тлі шкірних покривів. У цьому стані знаходяться від 40% до 80% волосся, яке “живе” від 2-х до 7-ми років;

  • катаген - фаза сповільненого росту волосся, що супроводжується низьким розподілом клітин та відсутністю синтезу пігменту. У такому стані він може перебувати протягом кількох тижнів;

  • телоген - період випадання волосся, протягом якого характеризується фазою відпочинку волосяного фолікула. У цей час близько 3-х місяців припиняються всі біохімічні процеси, що забезпечують життєдіяльність волосся.

Лазерна епіляція буде ефективною тільки на стадії активного росту волосся, так як ця методика дозволяє руйнівно впливати на клітинні структури волосяного фолікула і пігмент, що виробляється. Враховуючи циклічність життя волосся, повністю видалити його за 1 лазерну процедуру неможливо. Необхідний повний курс проходження методики, що складається з 6-10 процедур з перервою між ними в 1-1,5 місяця. Кратність впливу лазера залежатиме від області тіла та густоти волосяного покриву.

Як швидко починає випадати волосся

Після першої процедури повністю очистити шкірні поверхні від волосся не вийде, тому що лазерна епіляція видаляє їх тільки в стані росту. Після впливу лазером на оброблювану поверхню тіла волосся починає випадати через 7-10 днів, а через 2-3 тижні буде вже помітний результат цієї косметичної процедури.

За перший сеанс шкірні покриви втрачають до 20% волосся, а після повного курсу - до 90%, оскільки практично всі волосяні фолікули будуть зруйновані. Волоски, що залишилися, втративши свій пігмент, будуть рости дуже повільно.

Швидкість їхнього випадання залежатиме від довжини стрижня, що знаходиться в підшкірному шарі, а також від особливостей організму, зокрема від гормонального фону жінки, що змінюється у різні періоди її життя.

Проходження повного курсу лазерної епіляції в умовах косметологічного центру забезпечить гладкість та ніжність шкіри протягом тривалого часу. Для підтримки шкіри у цьому стані необхідно проводити корекцію 1-2 рази на рік.

Лазерна епіляція

Іноді волосся після проведеної лазерної епіляції не поспішає випадати. Причинами такого явища можуть бути:

  • світле волосся, з яким лазер не в змозі впоратися, оскільки він добре працює тільки на волоссі, що має темний пігмент;

  • малий проміжок часу, за який волосики не встигли відрости;

  • недостатня потужність процедури.

Залежно від типу шкіри та порога больових відчуттів клієнтки лікар підбирає потужність лазерного променя. Якщо з'являється дискомфорт під час процедури, можна зменшити вплив, але волосся тоді випадатиме повільніше.

Скільки часу не росте волосся після лазерної епіляції

Після лазерної обробки проблемної зони волосся перестає рости протягом 2-х-3-х тижнів. За цей час організм очиститься від зруйнованого та мертвого волосся. Протягом цього часу шкіра виштовхує на поверхню зруйноване та мертве волосся. Воно піднімається та випадає. А волосяні мішечки, які зараз перебувають у сплячому стані, оживуть і почнуть рости.

Лазерна епіляція

Лазерна епіляціяДогляд за шкірою після лазерної епіляції

Вплив на шкіру лазером робить її чутливішою, вона реагує на зовнішні подразники. Тому необхідно дотримуватися наступних рекомендацій лікаря косметолога:

  • виключити відвідування лазні, сауни, басейну;

  • не використовувати засоби для догляду за шкірою на основі спиртовмісних сполук;

  • не наносити на оброблювані поверхні шкірних покривів скраби;

  • не допускати підвищеної інсоляції на ділянки тіла, які зазнали впливу лазера.

Усунути невелике подразнення шкіри після проведення процедури допоможуть креми на основі пантенолу. Обов'язково використовувати сонцезахисні засоби з SPF-фактором не нижче 50, якщо процедура робиться в літній час. Застосовувати ці захисні засоби необхідно щонайменше 2 тижні після проведення процедури.

Чітке дотримання всіх рекомендацій лікаря косметолога дозволить провести лазерну епіляцію проблемних ділянок тіла з високою ефективністю. Позбувшись небажаних волосків на тривалий термін, отримати ніжну та гладку шкіру, усунути косметичний дефект і підвищити самооцінку жінки.